АНОНСИ
Прийом манускриптів до Журналу 2024 р. відкрито Більше
Міжнародний конкурс ICMHDS-2024 незабаром буде відкрито Більше
Прийом заявок на участь у Міжнародних наукових конференціях
(CIES-2024; PPPMSF-2024) відкрито Більше
 РЕЦЕНЗЕНТИ
 
Список рецензентів
Впевненість вчених і громадськості в дослідженнях, опублікованих в IJSA, ґрунтується на старанності нашого процесу експертної оцінки, а також на прагненні редакції до вдосконалення публікацій.
 
Ми надзвичайно вдячні нашим рецензентам за їх досвід, час та готовність надати важливий відгук.
 
Всі рецензенти отримують сертифікат.
Ми завжди шукаємо нових рецензентів для різних тем.
 
Що потрібно знати
Дякуємо, що ви виявили зацікавленість бути рецензентом для МЖАН. Рецензенти мають важливе значення для процесу публікації наукових робіт. Як фахівець з соціальних та поведінкових наук або наук про здоров'я, ви готові оцінити обґрунтованість роботи іншого автора та сприяти подальшому розумінню.
Рецензування для МЖАН також має величезні переваги для вас як рецензента:
- Ви будете підтримувати об'єм знань і, таким чином, підвищувати свою репутацію як вчений;
- Ви заявляєте про себе як експерта в даній галузі досліджень;
- Ви будете знайомитися з передовими дослідженнями у вашому науковому середовищі, перш ніж вийде публікація в світ;
- Ви будете вдосконалювати свої навички критичного мислення;
- Ви можете делегувати рукопис на оцінку іншому кваліфікованому фахівцю;
- Ви можете налагодити відносини з авторитетними журналами та їх редакційними колективами, що може збільшити можливість запрошення вас приєднатися до Редакційної Колегії МЖАН.
 
У вас є час?
Перегляд статті може зайняти багато часу. Рецензії найбільш вигідні авторам, коли вони ґрунтовні та конкретні.
Таким чином, краще не переглядати, якщо у вас немає часу, ніж брати на себе огляд і не мати можливості приділяти йому повну увагу.
Обов’язково оцініть інші свої зобов’язання, перш ніж відповісти на запрошення Редактора переглянути. Ви завжди можете порекомендувати колегу, котрий має більше вільного часу, і дати зрозуміти, що ви хотіли б переглянути в майбутньому.
 
Ви підходящий рецензент?
Редактор, який звернувся до вас, можливо, не знайомий з деталями вашої роботи, але може бути обізнаний про вашу роботу лише в більш широкому контексті. Прийміть запрошення, лише якщо ви компетентні переглянути статтю.
 
Уникати потенційних конфліктів інтересів?
Конфлікт інтересів не обов'язково позбавить вас від перегляду статті, але повне розголошення Редакторові дозволить їм прийняти обґрунтоване рішення.
Приклади конфліктів, які слід зазначити, відповідаючи на запрошення на перегляд:
- Якщо ви працюєте в тому ж відділі чи інституті, як один із авторів;
- Якщо ви раніше працювали над рукописом із автором;
- Якщо ви маєте професійний або фінансовий зв’язок зі статтею.
 
Що слід враховувати при перегляді
Є ряд моментів, тому важливо враховувати кожну статтю, яку ви переглядаєте.
 
  1. Етика
Плагіат
Якщо у вас є підстави вважати, що стаття є істотною копією іншого твору, слід повідомити Редактора, цитуючи попередню роботу якомога детальніше.
Наклеп
Якщо у представленій статті зроблено неточні, необґрунтовані або емоційні заяви про організації чи людей, будь ласка, зверніться до Редактора. Якщо буде вважати, що стаття може бути потенційно гнітючою, уточнення буде затребувано у автора.
Шахрайство
Хоча це може бути дуже важко виявити, якщо ви підозрюєте, що результати статті є фальсифікованими, будь ласка, зверніться з цим питанням до Редактора.
Ризик
Якщо рецензент сприймає рукопис як такий, що має ризик для МЖАН, зверніться до Редактора щодо сприйнятого ризику.
 
  1. Конфіденційність
Будь-які рукописи, отримані на рецензію, повинні розглядатися як конфіденційні документи. Вони не повинні ділитися або обговорюватися з іншими, якщо інше не дозволено редактором. Неопублікована інформація або матеріали, розкриті у поданому рукописі, не повинні використовуватися у власних дослідженнях рецензента без чіткої письмової згоди автора. Привілейована інформація або ідеї, отримані шляхом експертної оцінки, повинні зберігатися в таємниці та не використовуватися для особистої вигоди.
Консультація з одним колегою іноді може бути доречною, але завжди слід обговорити це з Редактором заздалегідь. Більшість Редакторів вітають додаткові коментарі, але хто інший бере участь, він також зобов'язаний зберігати процес рецензування конфіденційним.
 
  1. Структура та зміст
Дивіться приклади нижче та зазначте, як рецензенти зосередили свої відгуки під структурними розділами рукопису, тобто заголовком, анотацією, вступом, матеріалами та методами, результатами, обговоренням та висновками. Крім того, тон та пропозиції, висловлені рецензентами, є конструктивними та надають можливості покращити якість подання.
 
МЖАН використовує двостороннє «сліпе» рецензування (double-blind – ні автор, ні рецензент не знають одне одного). Ми обіцяємо завжди приховувати особистість як рецензентів, так і автора від обох сторін.
За результатом розгляду рукопису рецензенти рекомендують:
(1) Прийняти без внесення змін;
(2) Прийняти після внесення змін;
(3) Відхилити.
 
Всі рукописи, що надійшли до редакції, проходять через інститут рецензування. Рецензенти заповнюють форму оцінки, яку надсилають до редакційної ради МЖАН.
У рецензентів є можливість подати рецензію через профіль МЖАН на Publons
 
 
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Copyright © 2018 – 2024 International Journal of Science Annals, its licensors, and contributors.
All Rights Reserved DOI: https://doi.org/10.26697/ijsa